
Kljub temu, da staršem venomer zmanjkuje časa in idej za pripravo zdravih in doma pripravljenih obrokov, je smiselno, da že majhnega otroka začnete učiti, da hitri prigrizki niso zdrava prehrana.

Rdeča luč na živilskem semaforju označuje vsa živila, ki zelo hitro nasitijo, vendar organizmu škodijo. Ne dovolite, da vam v trgovini otrok polni košaro s čipsom, smokijem, hrenovkami, krompirčkom, kokakolo, na različnih prireditvah mu ne kupujte gumijastih bombonov ali sladkorne pene.
Nekateri otroci so tudi alergični na določeno hrano, zanjo tudi velja rdeča luč. Med njo spadajo tudi arašidi, zato bodite pozorni, če pri malčku opazite reakcije, kot so izpuščaji, otekanje, kihanje …
PAZI!
Nepreklicno vztrajati pri zdravih živilih tudi ni treba. Tu pa tam se lahko skupaj z otrokom pregrešite s kosom torte, kolača, sladoledom, hamburgerjem, pokovko, si privoščite kozarec soka in pico. Zavedati se le morate, da ta hrana ne sodi vsak dan na krožnik, da se z njo ne sme pretiravati. Pazite pri rumeni luči!
Naravna barva živil
Umetna barvila dajo hrani zelo privlačen videz, vendar od takšne se vaš otrok ne bo zdravo razvijal in rasel. William in Martha Sears ter Christie Watts Kelly zagotavljajo: ''Po navadi velja, da temnejša kot je barva, bolj je hrana okusna in več dobrega prinese telesu. Rjavi riž je bolj zdrav od belega. Polnozrnati kruh je bolj hranljiv od belega. Temno zelena solata vsebuje več vitaminov in mineralov kot svetlo zelena.''

Raznolikost na krožniku
Da otrok vzljubi določeno zdravo hrano, mu jo je treba večkrat ponuditi po grižljajih.
Avtorji knjige Jej zdravo za počutje pravo! izpostavljajo hidrogene maščobe, ki na nas vplivajo tako, da se pri jedi ne moremo ustaviti. Vendar s tem škodimo srcu! Otrokom razlagajo, da konzervansi, ki se dodajajo živilom, bela moka in sladkor ''kvarijo'' telo.
Zelena luč živilskega semaforja sporoča NAVALI! na piščančje meso, fižol, sir, saj vsebujejo veliko beljakovin, ki so koristne za razvoj.
Postrezite ribe, jajca in arašidovo maslo, polno zdravih maščob, in nahranite male možgančke, da se bodo lažje učili in pomnili.
Da bo vaš otrok veselo skakal na igrišču in se lovil s sovrstniki, mu ponudite polnozrnat kruh, kosmiče in testenine.
Zapomnite si, da vitaminov ni nikoli dovolj, zato za malico pripravite koščke melone, jagode, narežite na trakove korenček, poskusite avokado.
Najpomembnejša sta pestrost in raznolikost na krožniku. Tako za močne kosti otroka poskrbite z mlekom, jogurtom in sojinim sirom, za zdravo kri naj uživa dovolj železa, ki se skriva v mesu, rozinah in špinači.

In ko se boste vsi, otroci, starši, babice in dedki, navadili na živilski semafor ter bodo vaši zajtrki, kosila in večerje polni zdrave hrane, ne pozabite pogasiti žeje s kozarcem vode. Strokovnjaki za prehrano otrok priporočajo, da naj otrok popije kar štiri kozarce vode dnevno.