Ko začne snežiti, veliko otrok najprej pomisli na to, da bi se s sanmi čim prej spustili s kakšnega hriba. Za malčke je to eden najlepših zimskih užitkov, še posebej če jih ob vrnitvi domov pričaka skodelica vročega kakava …
Vendar previdnost nikoli ni odveč, zato malčka že zgodaj začnite učiti nekaterih pravil varnega sankanja.
Pozor, pripravljeni, gremo!
Otroku povejte, naj se vedno prepriča, da je pobočje in vznožje hriba brez dreves, ograj, električnih drogov in drugih ovir. Največ poškodb otroci namreč utrpijo ravno ob takšnih “neljubih srečanjih“ z raznimi ovirami. Pogosti so tudi padci, vendar je poškodb ob teh veliko manj.
Priporočljiva je tudi uporaba čelade, ki bo zaščitila otrokovo glavo. Čelada sicer ni obvezna, pa vendar. Če jo otrok nosi pri smučanju, deskanju na snegu in kolesarjenju, zakaj je ne bi tudi med sankanjem?
Eden po eden …
Praviloma naj se na saneh vozi le po en malček, razen če so narejene za več oseb. Če se na neprimerne sani usede preveč otrok, je tudi veliko več možnosti, da bo vsaj eden od njih padel, se obtolkel ali se kako drugače poškodoval.
Dobro je tudi, da se z ostalimi starši dogovorite, naj se po hribu naenkrat spušča čim manj otrok. Več kot jih je istočasno na pobočju, več je tudi možnosti, da pride do kakšne nesreče.
Hitri umik
Kot zadnje pa otroka naučite, da se po končanem spustu hitro umakne s poti drugim razposajencem. Tako bo kar najmanj možnosti, da se vanj kdo zaleti. Nazaj na vrh naj se nato vrne ob robu hriba, ali po drugi strani hriba, če je to mogoče.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV