
To, kakšno hrano mamica uživa med nosečnostjo, naj bi po najnovejših izsledkih vplivalo na kasnejši apetit otrok. Skupina znanstvenikov z Univerze v Koloradu je prišla do ugotovitev, da prehrana nosečnice vpliva na razvoj vonja in okusa in med drugim tudi usmerja možganski razvoj še nerojenega otročička. V strukturi, zadolženi za obdelovanje vonja zaradi vonja same amniotske tekočine pride do razvojnih sprememb. Prehranski režim nosečnice tako vpliva na kasnejši okus otroka.
Avtorica raziskave, doktorica Josephine Todrank, pravi, da ta ugotovitev še dodatno potrjuje pomembnost zdravega prehranjevanja med nosečnostjo in vzdržnost od alkohola med samo nosečnostjo in dojenjem. Če se mu namreč mamica ne more upreti, bo razvijajoči se dojenček to substanco povsem sprejel, ker naj bi bilo vse, kar pride od mamice, varno in dobro. Če pa bo mamica na svoj jedilnik uvrščala zdravo hrano, se bo nanjo privadil tudi še nerojeni otrok.
Veliko sodobnih bolezni, ki pretijo družbi, so posledica prekomernega prehranjevanja ali pa izbire nezdrave in neprimerne hrane. Razumevanje faktorjev, ki lahko določajo izbor je pomembno za oblikovanje novih strategij prehranjevanja dojenčkov, otrok in odraslih.
Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV