Bibaleze.si

Prvi šesterčki v 25 letih

J.G.

Nosečnost

0
21. 05. 2010 10.31

31-letna Britanka je 14 tednov prezgodaj rodila zdrave šesterčke. To so prvi šesterčki, ki so se na Otoku rodili v zadnjega četrt stoletja …

V Franciji so se prvi šesterčki rodili leta 14. januarja 1989.

Obkrožena z ekipo zdravnikov in medicinskih sester je 31-letna Vicky Lamb 14 tednov prezgodaj rodila štiri deklice in dva dečka. Najbolj drobcen dojenček je tehtal slabih 600, največji pa 880 gramov. Za šesterčke še skrbijo strokovnjaki na intenzivnem oddelku za novorojenčke oxfordske bolnišnice John Radcliffe.

Prvi britanski šesterčki v 25 letih so se rodili 14 tednov prezgodaj. (simbolična fotografija)
Prvi britanski šesterčki v 25 letih so se rodili 14 tednov prezgodaj. (simbolična fotografija)FOTO: iStockphoto


Zelo redko

 

Zelo redko se pripeti, da se rodijo šesterčki – po podatkih le v eni na 4,5 milijona nosečnosti. Še redkeje je, da je vseh šest dojenčkov živorojenih. Osebje bolnišnice je povedalo, da se čutijo “privilegirane,“ da so Vicky lahko pomagali pri porodu, ki so ga skrbno načrtovali kar nekaj tednov.

 

Osebje bolnišnice se je razdelilo v ekipe; ena skrbi za mamo, ostale pa za vsakega dojenčka posebej. “Naslednjih nekaj dni in tednov bo kritičnih. Dojenčki, ki se rodijo tako zgodaj, potrebujejo veliko posebne nege. Zanje skrbimo 24 ur na dan in jih previdno hranimo, njihovo stanje pa je ves čas pod skrbnim nadzorom,“ je povedal Dr. Kenny McCormick.

 

V bolnišnici so še povedali, da sta starša prosila, naj ju v tem težkem času pustijo pri miru, da se bosta lahko popolnoma posvetila svojim otrokom.

 

V Franciji so se prvi šesterčki rodili leta 14. januarja 1989.
V Franciji so se prvi šesterčki rodili leta 14. januarja 1989.FOTO: Reuters


Zadnji leta 1986

 

Čeprav ob napredku v zdravstvu preživi vse več nedonošenčkov, se v Angliji šesterčki niso rodili že od leta 1986. V večini primerov so spočeti z umetno oploditvijo. Zdravniki ženski vstavijo več zarodkov, če obstaja možnost, da jih bo nekaj spontano splavila, da bi povečali možnosti za uspeh umetne oploditve. V primeru, da se “prime“ preveč zarodkov, nato ženski svetujejo, naj jih nekaj splavi, kar pa v svetu še vedno sproža razprave o etičnosti takšnega početja.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863