
Vse se začne na železniški postaji …
V sklopu Dni Slovenskih železnic se bodo najbolj goreči vlakoljubci zapeljali z muzejskim vlakom od Ljubljane do Celja. V soboto, 7. 6. 2014 , ob 8.30 se začne njihova pustolovščina. Najprej bodo mamice, očke in njihove radovedne malčke svečano pričakali na železniški postaji in jih pospremili do sedežev. Ob 9.20 bodo odrinili na pot in da jim ne bo dolgčas, bodo za zabavo poskrbeli priljubljeni otroški junaki.

Po dveh urah čiha puha bodo polni pričakovanj prispeli v čarobno staro mestno jedro. Sledili bodo raziskovalnemu duhu in odprli vrata Muzeja novejše zgodovine Celje. Oči si bodo napasli na zanimivih muzejskih razstavah, zagotovo pa se bodo spoprijateljili z nadvse priljubljenim Hermanom Lisjakom, maskoto edinega slovenskega otroškega muzeja Hermanov brlog.
Željni novih dogodivščin bodo pokukali v Pokrajinski muzej Celje in si ogledali stalno razstavo Poti. Občudovali bodo predmete, ki jih je Alma M. Karlin, svetovna popotnica, pisateljica in poliglotka, zbirala na osemletni poti okoli sveta. Vlakoljubci pa bodo zavrteli tudi uro nazaj in se dotaknili zgodovine grofov Celjskih. Prisluhnili bodo dramatičnim življenjskim zgodbam posameznih članov celjske hiše.
Verjeli ali ne, spustili se bodo v mesto pod mestom, v klet Knežjega dvora, in se zastrmeli v največjo zakladnico ostankov rimske Celeje. Po tihem bodo korakali mimo starodavnih zidov, ki pričajo o bogati zgodovini mesta.
Živahen kulturni in družabni utrip mesta Celja bodo mali in veliki začutili v tretji največji knjižnici v Sloveniji. Seveda ne bodo mogli mimo otroškega oddelka, Knjižnice pri Mišku Knjižku. Naj vam zaupamo – Miško knjižko je učeni kuža, ki stanuje v knjižnici. Rad ima pesmice, pravljice in zgodbe. Najraje prelistava poučne slikanice, gleda risanke in se igra. In ko ga bodo naši vlakoljubci obiskali, bo zagotovo postal njihov prijatelj.

In zgodba se bo počasi zaključila …
Ob 14. uri bodo pomahali v slovo prijaznim Celjanom in Celjankam ter se jim zahvalili za gostoljubje. Njihova zgodba Z vlakom v prihodnost se bo počasi zaključila na poti z muzejskim vlakom v Ljubljano.