
V raziskavi so anketirali 100 mater in ugotovili, da je 26 odstotkov žensk med nosečnostjo skrbelo ali bodo po porodu dobile strije. Kar 90 odstotkov jih je priznalo, da so si želele več informacij o tem, kako bi lahko omilile ali preprečile nastanek strij, pomoči pa si želijo tudi sedaj, ko strije že imajo.
Bele in rožnate črte na koži močno vplivajo na samozaves, kar 50 odstotkov anketirank je namreč dejalo, da so se zaradi strij pričele oblačiti drugače (ne nosijo več kratkih krilc, kartkih hlač, v kopalkah se ne počutijo dobro ..) Več kot 50 odstotkov pa jih je razkrilo, da zaradi razpokane kože, skrivajo svoje telo pred partnerjem.
Raziskovalci so tako ugotovili, da imajo nastale strije na ženske dolgoročne posledice. Ne gre le za poškodovano kožo, temveč za izrazito pomanjkanje samozavesti.
Strije pa ne nastanejo le po porodu. Najpogosteje se pojavijo ob hitri spremembi telesne teže, kar se zgodi tudi pri naglem hujšanju, pridobivanju telesnih kilogramov, po hormonskih motnjah, v času pubertete- ko se telo še razvija ... Z njimi imajo težave tudi moški, saj lahko nastanejo zaradi povečane mišične mase.

Kaj lahko storimo?
Poskrbite, da vaša koža ne bo nikoli suha. Nanjo redno nanašajte sredstva za vlaženje in zaščito.
Z ustreznimi kremami, masažo, telovadbo in z zdravim načininom življenja boste imeli namreč več možnosti, da preprečite nastanek strij.
Redke in plitve strije si lahko omilite s postopkom dermoabrazije. Gre za lupljenje kože s tekočimi kristali ali soljo.
Izrazite strije si lahko popravite z mikroinekcijami, prav tako pa si lahko na ta način odpravite tiste, ki so se šele pojavile. Postopek: Z dolgimi in tankimi iglami v kožo vnašajo snovi, ki spodbujajo tvorbo kolagena in elastina.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV