Že na začetku vam bomo povedali, da se lahko takoj poslovite od vseh idealnih scenarijev, ki so osnovani na filmih in podobno. Pozabite na visoka pričakovanja in se preprosto prepustite realnosti, ki je lepa taka, kot je. To obdobje je samo vaše in kako ga boste preživele, je v veliki meri odvisno ravno od vas samih. Mamice, ki so prvič v veselem pričakovanju, pogosto pretiravajo in komplicirajo, ampak ni treba, da je vse popolno. Na žalost vam moramo tudi priznati, da nikoli ne bo tako.
Postavite se na prvo mesto in si vzemite čas zase
Ustavite se tukaj in zdaj, v tem trenutku. Udobno se namestite in si vzemite čas. Čas zase. Pozabite na vse ''moram'', ker vam nič ni treba. Zdaj ste na prvem mestu vi in vaš otrok. Vaša najpomembnejša naloga je, da se dobro počutite, zato si uresničite vsako željo, če je to le mogoče. Prisluhnite sebi in svojemu telesu, saj same najbolje veste, kaj potrebujete, da boste nasmejane in zadovoljne nosečnice. Včasih so to lahko kisle kumarice, drugič masaža ali dobra knjiga … Ni pomembno, pomembne ste samo ve. Kasneje se boste zagotovo nasmejale kakšnim svojim "posebnim" muham, ampak privoščite si jih brez slabe vesti.
Kako se prehranjevati v nosečnosti?
V času nosečnosti se ne obremenjujte z dietami, ampak vseeno naj bo na vašem jedilniku čim več zdravih in slastnih jedi, polnih vitaminov, mineralov in koristnih hranil, kot so folna kislina, kalcij, železo, ki jih v tem obdobju potrebujete bolj kot kadarkoli prej. Bogati viri železa so rdeče meso, žitarice, fižol, suhe marelice, rdeča pesa … Dvakrat tedensko si pripravite ribe, na primer sardele, skušo, lososa, predvsem zaradi vsebnosti maščobnih kislin, ki koristijo razvoju ploda. Še vedno lahko uživate maščobe, ampak prednost naj imajo olja rastlinskega izvora, kot so olivno, repičino, laneno in sončnično. Izogibajte se surovim jedem, tatarskemu biftku, sušiju, surovim jajcem in vnaprej pripravljenim jedem, kot so majoneza, solate iz solatnega bara, smutijem, torej živilom, ki že dalj časa stojijo.

Ali lahko v nosečnosti telovadite?
Nosečnost ni bolezen, kar pomeni, da ste še vedno lahko aktivne, ampak ne pretiravajte. Uživajte v sproščujočih sprehodih v naravi ali se podajte na bližnji hrib, plavajte, delajte preproste vaje, ob katerih se ne boste pretirano naprezale in podobno. Določenim dejavnostim, kjer ste mogoče malo bolj izpostavljene, pa se raje odpovejte, na primer adrenalinskim športom, rolanju, kotalkanju, smučanju, jahanju … Na tak način se boste izognile neljubim padcem, ki bi vam lahko škodovali. Prebrskajte malo po ponudbi skupinskih vadb, ki so posebej prilagojene nosečnicam, od pilatesa pa vse do plesa, kjer se boste lahko družile tudi z ostalimi nosečnicami in si izmenjevale izkušnje.
Povezovanje z malim bitjecem v trebuščku
Vez med mamo in otrokom se začne vzpostavljati že v nosečnosti, saj otrok prejema vaše signale in lahko občuti vaša čustva. Še več, najbolj bo užival takrat, ko boste uživale tudi same. Pripovedujte mu lepe stvari, poslušajte pomirjajočo glasbo, privoščita si toplo kopel, saj ga zvoki vode sproščajo, pobožajte se kdaj po trebuščku in postopoma boste ugotovile, da je biti mama, kakor koli je kdaj stresno, hkrati tudi nekaj najlepšega.

Priprave na novorojenčka
Poskrbite, da bosta imela z otrokom vse, kar potrebujeta. Ni toliko pomembno, ali je oprema stara ali nova, kot to, da je uporabna. Torej, privoščite si malo šopinga in si že vnaprej pripravite vsaj osnovne stvari, da ne boste tekale po trgovinah v zadnjem trenutku. Za dojenčka boste potrebovale previjalno mizo, plenice, oblačila, posteljico, voziček, lupinico, dudo, stekleničko za hranjenje, banjico in tako naprej. Sestavite si seznam in uživajte že v samih pripravah.
Torej, nosečnost je velik izziv za vsako žensko, od hormonov, čustvenih viharjev, novih obveznosti, ampak vse skupaj vzemite kot novo in lepo izkušnjo, ki ji boste zagotovo kos. Vaša nosečnost je lahko sproščena in lepa, če boste skrbne in prijazne tudi do sebe. In ne pozabite, najboljša mama je srečna mama.
Sponzorirana objava