
2. Kuhinjski pripomočki morajo biti čisti. Za meso uporabljajte eno desko, drugo za ostala živila. Ko deske čistite, jih operite pod tekočo vodo in posušite na zraku.
3. Tople hrane, ki jo nameravate pospraviti v hladilnik, ne držite predolgo na sobni temperaturi. Pospravite jo v posodo, primerno za hladilnik ali zamrzovalnik.
4. Čisto zadaj v hladilniku je najhladneje, zato je to idealen kotiček za pospravljanje dojenčkove hrane. Mleka, ki si izčrpate in hranite v steklenici, ne imejte na vratih hladilnika, ker je tam najtopleje.
5. Ko grejete hrano, poskrbite, da zavre in pustite, da se ohladi na temperaturo, primerno za uživanje. Vsa hrana vsebuje bakterije in pri določeni temperaturi jih lahko uničite.
6. Nikoli ne pogrejte dvakrat iste jedi.
7. Ko želite odmrzniti hrano, tega ne počnite pri sobni temperaturi, da se ne namnožijo bakterije. Obstajata dva varnejša načina odmrzovanja: v hladilniku ali mikrovalovni pečici.
8. Mleka, ki ste ga pripravili za dojenčka, ne hranite več kot 24 ur. Če ste stekleničko že uporabljali za hranjenje, čez eno uro vrzite preostanek mleka.
9. Ko greste na sprehod, imejte vodo in mleko v prahu v ločenih posodicah.
10. Ko pripravljate meso ali ribo, pazite, da ju ne kuhate, pečete predolgo.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV