
Učbeniki se lahko podražijo za največ 2,5 odstotka!
Najvišje maloprodajne cene učbenikov za splošnoizobraževalne predmete, ki veljajo na trgu na dan uveljavitve te uredbe, se lahko povišajo za največ dva odstotka. Cene učbenikov za strokovne predmete za nižje poklicne, srednje poklicne, srednje tehniške in druge srednje šole se lahko povišajo za največ 2,5 odstotka. Cene učbenikov, ki jih je vlada določila po 1. januarju 2012, pa se ne smejo povišati, je navedeno v vladnih gradivih.
Kako delujejo učbeniški skladi?
Učbeniški skladi se vzpostavljajo za vse razrede osnovne šole. Starši učenk in učencev se sami odločijo, ali bodo učbenik kupili ali si ga bodo izposodili na šoli. Izposojevalnino, ki jo šola izračuna v skladu s Pravilnikom o upravljanju učbeniških skladov, sofinancira Ministrstvo za šolstvo in šport - v zadnjih letih je bilo financiranje 100-odstotno, sicer pa višino izposojevalnine predlaga skrbnik, pisno pa potrdi ravnatelj. Vse gradivo mora učenec ob koncu leta vrniti – če pa vrne poškodovan učbenik ali ga sploh ne, mora zanj plačati odškodnino.
Izbor učbenikov, delovnih zvezkov in drugih učnih gradiv
Šole izberejo za posamezen razred učbenike, delovne zvezke in druga učna gradiva, ki jih bodo učenci uporabljali pri pouku. O izboru pa morajo nato pridobiti soglasje sveta staršev glede cene. Mnogi učitelji ob potrjenih učbenikih uporabljajo tudi druga učna gradiva, pri čemer jih ministrstvo poziva, da se pri izboru obnašajo racionalno in naj izberejo gradiva, katerih vsebino poznajo v naprej in za katere so prepričani, da jih bodo med letom uspeli izpolniti in koristno uporabiti.

Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV