
Med prazniki so se v našem organizmu nakopičili tudi strupi. Katere smo recimo vnesli vase s prehrano?
Med prazniki si po navadi privoščimo več hrane kot običajno. Neredko se zgodi tudi to, da si privoščimo več predelanih, mastnih, slanih in sladkih živil. Takrat popijemo tudi več alkohola, prav tako tudi sladkih pijač in kave. S prazničnimi živili vnesemo v telo rafinirane ogljikove hidrate, prekomerne količine živalskih beljakovin in maščob ter obilje sladkorja, alkohola, kot tudi umetnih snovi, ki na naše telo delujejo toksično. Med te lahko prištejemo sledi pesticidov in herbicidov, konzervanse, umetna barvila, umetna sladila, barvila, škodljive ojačevalce okusa ipd. Ne smemo pa zanemariti tudi tega, da pri prebavi težke in močno predelane hrane v našem telesu nastajajo različne odpadne kisline, ki pripomorejo k zakisanosti organizma in jih ravno tako lahko štejemo med toksine, ki pri prekomernem kopičenju lahko pripomorejo k slabemu počutju.

Kateri so znaki, simptomi, ki kažejo, da se zares moramo lotiti razstrupljanja organizma?
Močni kazalci prekomerno nakopičenih toksinov v telesu so lahko utrujenost, nizek nivo energije, razdražljivost, slaba volja, trdi sklepi, izčrpanost, nizka odpornost, pogosti prehladi in gripe, glavoboli, pozabljivost, slaba koncentracija, napetost, živčnost ali slaba prebava.
Obstaja več razstrupljevalnih terapij. Katero bi vi priporočili?
Res je, da obstaja veliko različnih metod razstrupljanja in nekatere obljubljajo osupljive rezultate v pičlih nekaj dneh. Pri tovrstnih dietah bi bila sama precej previdna, saj neredko lahko celo škodujejo našemu zdravju. Sama bi priporočila, da se v času razstrupljanja odpoveste predelani hrani (hitri prehrani, delikatesnim izdelkom, vnaprej pripravljenim živilom, slanim in mastnim prigrizkom ipd.), sladkarijam, beli moki (belemu kruhu, testeninam, pecivu ipd.), živalskim beljakovinam, močnim začimbam in pretirani uporabi soli. Odpovedati pa bi se morali tudi kavi, alkoholu ter sladkim in gaziranim pijačam, prav tako tudi cigaretam. Razstrupljanje pospešite tako, da zaužijete čim več svežega sadja in zelenjave (s poudarkom na zelenolistni zelenjavi), svežih sokov in smoothiejev, svoje obroke pa si obogatite tudi z zdravimi beljakovinami, in sicer z oreščki in semeni. Pri izbiri žit posegajte po polnovrednih in tistih, ki na naše telo delujejo bazično (npr. proso, kvinoja, amarant ipd.), ne pozabite pa tudi na stročnice. Če želite čim bolj učinkovito razstrupiti organizem, dnevno zaužijte vsaj 50 odstotkov surove hrane.
Kako pravzaprav lahko preprečimo nalaganje strupov skozi vse leto?
Nalaganje strupov lahko preprečite tako, da dnevno poskrbite za to, da se vaše telo razstruplja. To dosežete tako, da pojeste čim manj predelane hrane in čim večkrat posežete po svežem sadju in zelenjavi. V bistvu morate ves čas slediti zgornjim navodilom s tem, da ste lahko nekoliko manj strogi. Velja omeniti tudi to, da morate jesti v miru, hrano dobro pregristi in po potrebi zmanjšati obroke. Koristilo vam bo, če se boste periodično (npr. dvakrat letno) odločili za bolj temeljito čiščenje telesa.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV