
Diskriminacija med spoloma:
Razvojno partnerstvo za mladim materam/družinam prijazno zaposlovanje si že leta prizadeva zmanjšati prikrito diskriminacijo pri zaposlovanju mladih žensk zaradi materinstva. Čeprav zakoni na trgu dela zagotavljajo enakopraven položaj med spoloma, je v praksi zaznati neformalno diskriminacijo, ki se dogaja za zaprtimi vrati. Certifikat družinam prijazna podjetja dobijo podjetja, ki svojim zaposlenim pomagajo pri uskaljevanju poklicnega in družinskega življenja.
Zagotavljanje enakih možnosti zaposlovanja, kot tudi zaposlovanja med spoloma
Z javnim izpostavljanjem problema spolne diskriminacije se stvari lahko spremenijo na boljše. Potrebno je osveščanje tako mladih mater kot tudi delodajalcev.

Certifikat za družinam prijazna podjetja
Za vzpodbujanje družinam prijazne politike podjetij se v Sloveniji podeljuje certifikat za družinam prijazna podjetja DPP. Takšna podjetja aktivno zavzamejo različne strategije za boljše usklajevanje družinskega in poklicnega življenja. Te strategije so lahko različne; od vrtcev v samemu podjetju do fleksibilnih delovnih ur, polovičnega delovnega časa za mlade matere ali očete, do možnega dela od doma.
V letu 2007 je certifikat DPP pridobilo 32 različnih podjetij in organizacij
Podjetja, ki se zavedajo dejstva, da so njihov kapital tudi njihovi zaposleni ter vanje primerno vlagajo, so korak pred podjetji, ki se tega ne zavedajo. To potrjuje tudi neodvisna raziskava londonskega podjetja za razvoj, ki je ugotovila, da se 97% podjetij, ki imajo družini prijazno politiko, ponaša z nadpovprečnimi finančnimi rezultati. Prav tako temu v prid govori tudi dejstvo, da se bodo aktualni demografski trendi spremenili in da bodo morali delodajalci z različnimi ukrepi privabiti visoko izobraženo delovno silo, med katero so – glede na mlade moške – mlade ženske v večini.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV