Britanski in nemški znanstveniki so dokazali, da jajčnike ohranja to, kar so, le en gen. Ko so ta gen “izklopili“ pri samičkah miši, so se njihovi jajčniki začeli spreminjati v moda in proizvajati moški spolni hormon testosteron.

Za in proti
Raziskovalci upajo, da bodo lahko z boljšim razumevanjem delovanja jajčnikov znali preprečiti zgodnjo menopavzo, ki prizadene vse več žensk. Razmišljajo tudi, da bi izdelali zdravilo, s katerim si bodo jajčniki lahko malo odpočili. Tako ženskam ne bo treba več skrbeti, da bi bila njihova zaloga jajčec prehitro porabljena in bodo lahko na pravi trenutek, da si ustvarijo družino počakale, dokler za to ne bodo res pripravljene.
Znanstvena skupnost je pozdravila možnost, da bi preprečili prezgodnjo menopavzo. Ne strinjajo pa se s tem, da bi izdelali zdravilo za tiste ženske, ki bi zaradi kariere ali iskanja pravega moškega zavestno želele materinstvo odložiti na tretje življenjsko obdobje. Nasprotniki tega se sprašujejo, ali so ženske takrat sploh še sposobne skrbeti za otroka in ali bodo sploh živele dovolj dolgo, da bi otroka videle odrasti. Poleg tega so še v večji nevarnosti, da pri njih med nosečnostjo in porodom pride do zapletov.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV