
Smučar mora na smučišču uporabljati čelado do svojega 14. leta, njeno uporabo pa policija priporoča tudi starejšim smučarjem, saj so poškodbe glave pri smučanju kar pogoste. Velja opozoriti, da je na smučišču načeloma dovoljeno le smučanje. Druge športne aktivnosti ali druge dejavnosti so znotraj smučišča dovoljene le s soglasjem upravljavca smučišča in na površinah, ki morajo biti povsem ločene od smučarskih in posebej označene ter zavarovane.
Največ nesreč se zgodi popoldan!
Po podatkih policije se največ nesreč zgodi v popoldanskem času, kar naj bi bilo pogojeno s slabšo fizično pripravljenostjo in nekoliko zahtevnejšimi razmerami na smučarskih progah. Prav zato je nasvet, da si med smuko vzamete čas za počitek, malico ali kosilo, povsem na mestu.
Kako preprečiti nezgode na smučišču?
Anže Kristan z urgentne travmatološke ambulante Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Ljubljana pravi, da bi bilo bistveno manj nesreč, če bi smučarji upoštevali pravila varnega smučanja ter svoje telesne zmogljivosti. "Priprave na smučarsko sezono se začnejo že nekaj mesecev prej, ko naj bi se smučarji dobro fizično pripravili na smučarsko sezono," opozarja. Tako se je pred prvo smuko treba dobro ogreti, smučati pa je treba po svojih zmogljivostih in v skladu z znanjem, zaključiti pa takrat, ko nastopi utrujenost.

Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV