Objem je čudežno zdravilo
Objem pomaga imunskemu sistemu, zdravi depresijo, zmanjšuje stres in prinaša zdrav spanec. Je poživljajoč, pomlajuje in nima nobenih neprijetnih stranskih učinkov.
Po mnenju družinske terapevtke Virginie Satir potrebujemo:
- 4 objeme na dan za preživetje
- 8 objemov na dan za ohranitev
- 12 objemov na dan za rast

R. Chandran, reiki mojster iz Indije, pravi, da je lahko objem orodje transformacije in da objemanje zbližuje ljudi. Njegov recept za izboljšanje odnosa je: "Objemi človeka 20-krat na dan." V zahodnem svetu se ta ideja zdi marsikomu smešna, vse dokler tega ne poskusi sam.

Zdi se, da je objemanje najlažja stvar na svetu. Dr. Sidney Simon v svoji knjigi opisuje neprave objeme:
- A-objem, pri katerem se stikata le glavi.
- Polovični objem, ko se objemata le zgornji polovici telesa, spodnji pa sta nekje daleč stran.
- Podri kupček objem, kjer se objemalca potrepljata po hrbtu, podobno kot potrepljamo dojenčka, da podre kupček.
- Objem čez rame, ko se dva objameta čez rame.
Pravi objemi so objemi z dušo in telesom. Osebo objamemo takšno, kot je, skupaj z njenimi sončnimi in senčnimi stranmi. Na ta način bomo istočasno objeli tudi sebe točno takšne, kot smo.

Po mnenju družinske terapevtke in profesorice Ljerke Lacković se danes družine močno razlikujejo od družin v preteklosti. Naši starši, babice in dedki so nameč živeli v veliko večji skupnosti, sestavljeni iz več generacij. Danes je tako velika družina prava redkost. Zmanjšana je na starša z enim ali več otroki, pogosto pa tudi na samo enega starša. V tako majhni skupnosti so čustvena pričakovanja družinskih članov zelo velika, družina pa je zaradi tega krhkejša in v večji nevarnosti, da se ne obdrži.
Ne zatiskajmo si oči! Pomembno je, da se soočimo s problemom, razmislimo, zakaj se partner ali otrok vede do nas na način, ki nas prizadane, in mu prisluhnemo. Zdravo vzdušje v družini je v današnjem času ključnega pomena. Otrokom skozi objeme, verbalno in neverbalno komunikacijo posredujemo čustvena sporočila, ki jih potrebujejo tako v predšolskem obdobju kot tudi v obdobju šolanja in pubertete.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV