Kljub temu pa to vprašanje ostaja dilema, ki buri misli in poraja strahove, predvsem pripadnikom "močnejšega” spola. Ali smo priča moško-ženskemu konfliktu? Ženske si preprosto želijo partnerjeve prisotnosti ob porodu, večina moških pa žal ne razmišlja temu v prid.

Moški, ki pravijo, da prisotnost bodočega očeta pri porodu ni nujna, zagovarjajo stališče, da so bolj v breme kot v oporo svoji partnerki. Bolečin ne morejo preprečiti, če pa so nagnjeni k slabosti in omedlevici, pa so le dodatno breme, čemur pritrjujejo tudi primeri iz prakse, ko so moški zagnali vik in krik medtem, ko je bila njihova partnerka v porodnih bolečinah ter zadevo še bolj zapletli. Moški glasni NE med drugim zagovarjajo tudi s tem, da se njihova partnerka v času rojevanja pravzaprav sploh ne zaveda, kdo vse je v porodni sobi prisoten.
Tisti, ki zagovarjajo prisotnost ob porodu, pa so prepričani, da je ta nujna in da so vsi izgovori, ki temeljijo na izogibanju le plod neodgovorneg obnašanja. Kar nekaj razlogov govori v prid temu, da moški mora biti ob porodu: moški so po naravi lovci, igrajo vlogo zaščitnika, predvsem pa ženski nudijo varnost in oporo.
Poleg tega pa je rojstvo otroka lahko eno izmed najlepših doživetij v življenju moškega, še pravijo zagovorniki.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV