
Dve tretjini staršev pomaga otrokom pri pisanju domače naloge, to počnejo zato, ker želijo preprečiti otrokove izpade in slabo družinsko vzdušje. Do takšnih zaključkov so prišli britanski strokovnjaki. V študijo so vključili 2000 staršev, ki imajo otroke, stare od pet do 15 let.
Vsak šesti starš pa gre še korak dlje in redno piše domačo nalogo namesto otroka. Poleg tega da se ne želijo kregati, menijo, da so zahtevane naloge pretežke za njihove male šolarje in raje to storijo sami.
Skoraj polovica njih se odlično počuti, ko otrok dobi odlično oceno za nalogo, pri kateri so tudi sami sodelovali. 17 odstotkov staršev se boji učiteljeve reakcije.
Otroci seveda to s pridom izkoriščajo in jih je 70 odstotkov presrečnih, ker starši delajo namesto njih. Četudi domačo nalogo pišejo skupaj s starši, jim pogled beži proti prižgani televiziji. In prav zaradi tega tudi lahko pride do prepira vsaj trikrat mesečno.
''Otrokom treba samo pokazati, kako naj se učijo. Možnosti, da se bodo česa naučili, če jim starši ves čas pomagajo, so zelo majhne. Starši jim morajo biti v oporo, ne smejo namesto njih opravljati nalog,'' so izpostavili strokovnjaki.