
Zdrava prehrana
Že zgodaj zjutraj naj se vsi družinski člani posedejo za mizo in si privoščijo zdrav zajtrk, ki jim bo dal energijo za ves dan.
Pomembno je, da vse obroke pojeste sede, umirjeno, saj je možganom potrebnih 20 minut, da prepoznajo, da ste pravzaprav siti.
Pozabite na masno in ocvrto hrano, vsi uživajte čim več svežega sadja in zelenjave.
Prav tako veliko pijte, vendar ne sladkih in gaziranih pijač, ampak vodo in nesladkane zeliščne čaje.
Poskrbite, da vsak dan ne jeste iste hrane, sestavljajte pestre tedenske jedilnike.
Ne pretiravajte s količino hrane na krožniku. Ne silite otroka, da poje prav vse s krožnika. V shrambi ne kopičite sladkarij in slanih prigrizkov.
Veliko gibanja
Ne iščite izgovorov, prav vsak dan se morajo gibati tako najmlajši kot tudi najstarejši družinski člani.
Ne preživite prostega časa pred televizijskim ali računalniškim zaslonom, pojdite na svež zrak. Skupaj kolesarite, igrajte nogomet, pojdite na bližnji hrib, se žogajte, se lovite … Mogoče lahko najdete družinski šport, v katerem boste uživali prav vsi.
Če nikakor nimate časa, se razgibavajte med sesanjem, brisanjem prahu, pomivanjem tal, vrtnarjenjem … Organizirajte družinsko pospravljanje in se pri tem zabavajte.
Skratka, ključno je, da otrokom že dovolj zgodaj pokažete, kaj pomeni živeti zdravo. Bodite jim vzor in malčki vam bodo po tej poti sledili.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV