
Strokovnjaki trdijo, da otroci, ki si sami naložijo hrano na krožnik, pojedo manj, kot če jih postrežejo starši. Ključno je tudi to, da jedo za mizo in da sami prepoznajo, kdaj so siti. To pa lahko storijo le, če ne jedo spotoma, med gledanjem televizije ali igranjem igric na računalniku.
''Skupni družinski obroki, ko je vsa družina zbrana za mizo, dajo otrokom možnost, da se naučijo, kolikšna količina hrane jim zadostuje, prav tako pa bolj zaznajo različne okuse,'' je povedal strokovnjak . Če starši vnaprej naložijo na krožnik hrano, potem otroci ne morejo prebrati oz. razumeti signalov, ki jim jih sporoča organizem. Ne morejo se naučiti, kako veliko porcijo potrebujejo.
Na otroke ne smete pritiskati, da pojedo vse, kar se nahaja na krožniku, ker jih to spodbuja k temu, da jedo tudi, ko niso lačni. Starši morajo namesto vprašanja ''Ali si že končal?'' zastaviti ''Ali si že sit?'' in šele tako bodo razmišljali o tem, kaj jim sporoča organizem. Mnogi dejansko silijo malčke, da morajo jesti in jesti, da ne bi ostali lačni. Ampak strokovnjaki poudarjajo – če bo otrok preskočil en obrok, ga bo nadoknadil v 24 urah.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV