Bibaleze.si

Žalostna usoda malega Marcelina

STA/N. K.

Zdrav otrok

0
17. 09. 2018 08.15

Mali Marcelino je doma v Angoli in je večkrat lačen kot sit. Za svoj prvi rojstni dan je bil preveč slaboten, da bi zmogel vse to, kar drugi otroci lahko. Unicef poziva, da se prenehajo pisati takšne zgodbe in pomagamo nahraniti otroke.

Marcelino
Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Unicef nam je predstavil zgodbo Marcelina, ki je podhranjen. Njegova mama je bila v hudih skrbeh, ker je zbolel. Pripeljala ga je v bolnišnico, kjer so mu takoj priskočili na pomoč. Zdraviti so ga začeli s terapevtsko hrano. ''Ta je tako učinkovita, da jo nekatere mame imenujejo kar »čudežna hrana«. Samo trije paketki terapevtske hrane na dan v treh, štirih tednih so namreč dovolj, da podhranjen otrok pridobi zdravo telesno težo,'' so pojasnili na Unicefu.

Toda Marcelinova zgodba ni osamljena. Število lačnih na svetu je v minulem letu naraslo na 821 milijonov. Lačen je eden od devetih ljudi.

Si predstavljate, da bi se vaša hčerka, stara komaj 12, 13 let odeta v belo, in sprehodila do oltarja s starejšim moškim? Dejansko se po svetu to dogaja in skrajni čas je, da se tudi na tem področju naredijo spremembe.

Dodali so, da je porast lakote posledica podnebnih sprememb, oboroženih spopadov ter gospodarske stagnacije. Razmere pa so se najbolj poslabšale v Južni Ameriki in nekaterih afriških regijah.

Unicef je ob začetku kampanje opozoril, da ima podhranjenost dokazano uničujoč vpliv na rast in razvoj otroka ter na njegov učni potencial, s tem pa posledično tudi na razvoj celotne družbe. Podhranjeni otroci so poleg tega bolj dovzetni za bolezni. V primerjavi podhranjenih in dobro prehranjenih otrok je namreč kar devetkrat bolj verjetno, da bodo zaradi bolezni, kot so kolera, akutna vodena driska in pljučnica, umrli podhranjeni otroci.

23-letna Amadea je glas tistih, katerih glas ni slišan. Želi apelirati na vse, da si ne smemo zatiskati oči pred nasiljem. Spolna zlorab otrok je zločin, zato če sumite ali veste za takšen primer, je prav, da to takoj ustavite.

Kljub navidezno brezupnim razmeram pa je po navedbah Unicefa mogoče hitro in učinkovito pomagati. S pomočjo darovalcev lahko namreč organizacija po lastni oceni reši 95 odstotkov otrok. Z donacijami namreč zagotavlja kar 80 odstotkov vse terapevtske hrane ter delovanje posebnih centrov za pomoč podhranjenim otrokom.

Vsako leto s tem pa rešijo več milijonov življenj, še poudarjajo na Unicefu. Dodali so, da so le v minulem letu s podporo darovalcev zagotovili zdravljenje štirih milijonov podhranjenih otrok.

Kdor bi želel pomagati, lahko pomaga z donacijo na spletni strani www.unicef.si/daruj/enkratna-donacija, ali s poslanim sporočilom s ključno besedo OTROCI5 na 1919, ali daruje z nakazilom na: Slovenska fundacija za Unicef, Pavšičeva 1, 1000 Ljubljana, Naziv akcije: HRANA, TRR (NLB): SI56 0201 3025 9875 526, sklic: 41105, namen: CHAR, BIC: LJBASI2X.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863