
Obdobje nosečnosti
Splošno znano je, da od spočetja do rojstva otroka mine devet mesecev, vendar je to v resnici zelo grobo vodilo. Čas nosečnosti se od ženske do ženske precej razlikuje in povsem zdrav novorojenček se lahko rodi v obdobju od 240 do 293 dni (34 do 42 tednov) od prvega dne zadnje menstruacije, meni Desmond Morris, avtor knjige Otrok. Kadar se rodi po nosečnosti krajši od 240 dni (34 tednov), pravimo, da je novorojenček nedonošen, kadar pa se rodi po več kot 293 dneh (42 tednov), pa govorimo o prenošenosti. Če poskušate uganiti dan srečnega dogodka, se bo ta najverjetneje zgodil 280 dni (40 tednov) po prvem dnevu zadnje menstruacije – takrat se namreč rodi največ otrok.
Razlike v nosečnostih
Eno izmed bolj nenavadnih dejstev v nosečnosti je, da so punčke bolj "zadržane" do tega, da bi zapustile udobno toplino materinega telesa kakor fantki. V povprečju preživijo v maternici en dan dlje. Obstajajo pa tudi razlike med rasami. Otroci belcev v povprečju preživijo v maternici pet dni več kot temnopolti otroci. Sprva so menili, da so razlike med rasami zaradi življenjskih pogojev mater in velikosti otroka v maternici, a tako razmišljanje je zmotno. Razlike gredo povsem na račun rase in nihče ne ve zagotovo, zakaj sploh obstajajo.

Najugodnejši pogoji
Matere, stare 22 let, nudijo najboljše možnosti za preživetje otroka v času nosečnosti. Pri teh letih naj bi bili ljudje najbolj plodni. Povprečje smrti plodov je na tej starosti najnižje. Verjetnost za nosečnost brez zapletov je ravno tako zelo visoka za vse mamice, stare od 18 do 30 let. Pri starejših materah pa je tveganje nekoliko večje. A nekatere ženske uspešno rodijo otroka celo po 50. letu starosti. Vendar je ta dogodek zelo redek, saj je povprečna starost pri nastopu menopavze 51 let.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV