sovražni govor

Spletno nasilje: temna plat digitalnega sveta
Digitalni svet, hočemo ali nočemo, ima tudi temne plati, med drugim se vedno več govori o spletnem nasilju. Namreč s prisotnostjo na spletu in na družbenih omrežjih se možnosti za nasilje znatno povečajo. Več kot polovica osnovnošolcev in srednješolcev naj bi že doživela vsaj eno obliko spletnega nasilja. Ustrahovanje, sovražni govor, zasmehovanje, izsiljevanje in podobna dejanja, vse to ima negativen vpliv na duševno zdravje vsakega posameznika.

Recimo STOP sovražnemu govoru!
Društvo Parada ponosa v okviru mednarodnega partnerstva Outside in - Transforming hate izvaja po Sloveniji usposabljanja o prepoznavanju in naslavljanju sovražnega govora in sovražnih dejanj med mladimi. Prepričani so, da je vsakršno izražanje mnenj in idej, ki so ksenofobična, diskriminatorna, rasistična ali homofobna, nesprejemljivo.

Vse več SMS ali MMS sporočil z žaljivo vsebino
Ljubljanska fakulteta za družbene vede je predstavila rezultate prve raziskave o nasilju na spletu med mladimi Moč besed. Profesor fakultete Dejan Jontes je pojasnil, da je bila skoraj polovica mladih med 15. in 25. letom deležna žaljivih komentarjev na družbenih omrežjih. Zato je, kot pravi, treba več pozornosti nameniti ozaveščanju mladih.

Se zavedate nevarnosti spletnih klepetalnic?
Potem ko so prispevki o lovu na pedofile novinarskih kolegov v oddaji Svet na Kanalu A postavili na noge številne starše, se je zanimanje za problematiko pedofilije na spletu znatno povečalo. Vas zanima, ali lahko pedofile izsledimo, kdo trka na njihova vrata in kakšne kazni jih doletijo?