Bibaleze.si

Spol otroka: Je odločilna prehrana?

J.G.

Nosečnost

10
08. 04. 2009 19.37

Iz Francije prihaja zanimiva novica. Vse več tamkajšnjih zdravnikov je namreč prepričanih, da na spol otroka lahko vplivamo tudi tako, da uživamo določeno vrsto hrane.

image (28)


Vprašanje, kako poskrbeti, da bo otrok želenega spola, je staro skoraj toliko kot človeštvo samo. Nekateri menijo, da je to odvisno od časa spočetja, spet drugi, da od gospodarstva, tretji to pripisujejo hrani, ki jo ženska jé.

Slano ali ne?

Nosečnice lahko vplivajo na spol otroka, ki ga nosijo pod srcem, z načinom prehranjevanja. Tako vsaj meni dr. Pape iz ene od pariških porodnišnic. Zato predlaga, da jedo ženske, ki si želijo roditi deklico, več mlečnih izdelkov. Izogibati pa bi se morale hrani, bogati s soljo in kalijem.

Če si želijo dečka, jim priporoča ravno obratno. Jesti bi morale zelo slano hrano, z jedilnika pa bi morale črtati vse mlečne izdelke in sladkarije. Vendar pariški porodničar ni edini, ki meni, da hrana lahko vpliva na spol otroka.

Kalorije, kalorije ...

Neka britanska raziskava je pokazala, da na spol otroka lahko vpliva kaloričnost hrane, ki jo ženska uživa v času spočetja. Če bodoča mati zajtrk rada začne z žitaricami, drugače pa ne pazi na kalorije, ima več možnosti, da rodi dečka. Če se ženska odloči za manj kalorično hrano, bo na svet verjetno prijokala deklica.

Ob vsem tem pa strokovnjaki opozarjajo, da se moramo pred  vsako spremembo načina prehranjevanja o tem najprej pogovoriti s svojim zdravnikom. Ženske z visokim pritiskom, na primer, ne bi smele jesti hrane, ki vsebuje preveč soli, četudi bi to pomenilo, da imajo tako manj možnosti, da rodijo  dečka.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (10)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863