Bibaleze.si

Pet največjih malih genijev na svetu!

J.G.

Malček

7
04. 04. 2010 13.50

Korejec Kim Ung-Yong se je na univerzo vpisal pri treh letih, Indijec Akrit Jaswal je pri sedmih letih že uspešno operiral deklico. Takšnih čudežnih otrok pa je še več ...

Gregory Smith se je na univerzo vpisal pri desetih letih.


Si predstavljate, da bi otroštvo, verjetno najbolj brezskrben čas v življenju, preživeli med študijem na univerzi? Čudežni otroci v svojem početju uživajo. In zakaj so jih sploh poimenovali tako?

Pri treh letih na univerzo

Gregory Smith se je na univerzo vpisal pri desetih letih.
Gregory Smith se je na univerzo vpisal pri desetih letih.FOTO: Reuters

Korejski super genij Kim Ung-Yong je na svet prijokal leta 1962. Tri leta pozneje se je že vpisal na univerzo. Pri 15 letih je prvič doktoriral. V Guinnessovi knjigi rekordov je Kim zapisan kot človek z najvišjim inteligenčnim kvocientom. Njegov IQ presega 210.

Pri štirih letih je korejski super genij že tekoče bral v štirih jezikih – japonščini, korejščini, nemščini in angleščini. Za peti rojstni dan je reševal zapletene matematične naloge. Pozneje je na japonski televiziji dokazal, da lahko poleg prej omenjenih jezikov tekoče govori tudi kitajsko, špansko, vietnamsko in tagaloško.

Od tretjega do šestega leta starosti je bil Kim gostujoči študent na univerzi Hangyang, nato ga je pri sedmih letih starosti NASA povabila v Združene države Amerike. Tam je končal univerzitetni študij in še pred 15. rojstnim dnem doktoriral iz fizike. Pozneje se je vrnil v domovino, kjer je naredil še doktorat iz civilnega inženirstva. Od leta 2007 je izredni profesor na državni univerzi Chungbuk.

Štirikrat nominiran za Nobelovo nagrado za mir

Gregory Smith se je rodil leta 1990 v Združenih državah Amerike. Pri dveh letih je že tekoče bral, ko je dopolnil deset let, se je vpisal na univerzo. Vendar ni le genij. Ko ne študira, potuje po svetu kot aktivist za mir in pravice otrok.

Je tudi ustanovitelj organizacije International Youth Advocates, ki spodbuja načela miru in razumevanja med mladimi po vsem svetu. Še pred polnoletnostjo se je že sestal s pomembnimi voditelji, kot sta Bill Clinton in Mihail Gorbačov.

Spregovoril je tudi pred svetom Združenih narodov. Za vsa svoja prizadevanja na področju človekoljubja je bil že štirikrat nominiran za Nobelovo nagrado za mir. Njegov zadnji uspeh pa je uspešno opravljen vozniški izpit.

Sedemletni indijski kirurg

Akrit Jaswal je mlad Indijec, ki so ga rojaki poimenovali najpametnejši deček na svetu. Njegov IQ je 146 in je najpametnejši človek te starosti v Indiji, državi z več kot milijardo prebivalcev.

Javnost je uvidela, da je čudežni otrok, ko je pred devetimi leti prvič operiral osemletno deklico, ki si je v požaru močno opekla roko, vendar ni imela denarja, da bi šla k zdravniku. Takrat mu je bilo sedem let.

Dekličini prsti so bili tako močno poškodovani, da jih je ves čas imela stisnjene v pest in jih ni mogla razkleniti. Akrit se ni šolal za zdravnika in takrat še ni znal operirati. Kljub temu je poskusil in uspelo mu je. Dekličine prste je med operacijo razklenil in sedaj jih lahko uporablja kot pred poškodbo.
Od takrat se je posvetil zdravstvu. Pri 12 letih trdi, da mu manjka le malo do odkritja zdravila za raka. Sedaj bi rad diplomiral, kot najmlajši študent na indijski univerzi.

Pri treh letih mastno služila

Cleopatra Stratan je bila rojena 6. oktobra 2002 v Moldaviji. Njen oče je pevec in že kmalu je bilo očitno, da je tudi ona nadarjena na tem področju.

Je najmlajša oseba, ki je uspela kot pevka. Leta 2006 je posnela album z naslovom “La vârsta de tri ani“ (Pri treh letih) in s tem postavila kar nekaj rekordov. Med drugim je za pesem že takrat zaslužila 1.000 evrov.

Je najmlajša glasbena umetnica, ki je dve uri nastopala pred velikim občinstvom in ki je dobila nagrado MTV. Je tudi najmlajša glasbenica, katere pesem je dosegla prvo mesto na kakšni državni glasbeni lestvici (v Romuniji).

S krompirjem in metlo nad svetovnega prvaka

William Joseph Mosconi je bil ameriški poklicni igralec biljarda iz Philadelphie. Njegov oče, lastnik biljardnice, svojemu sinu ni dovolil igrati, zato se je malček znašel drugače.
Ker ga je igra tako zanimala, je začel vaditi z majhnim krompirjem in odsluženim držalom za metlo. Ko je njegov oče videl, da je sin čudežni otrok, je začel v svoji biljardnici prirejati tekmovanja. Čeprav je Willie moral stati na škatli, da je dosegel mizo, je premagoval tudi izkušene igralce, ki so bili precej starejši od njega.

Leta 1919 je končno naletel na nekoga, ki mu ni bil kos. Z le šestimi leti se je pomeril s takratnim svetovnim prvakom biljarda Ralphom Greenleafom. Dvorana je bila nabito polna in čeprav je Willie igral zelo dobro, je žal izgubil. Vendar ga poraz ni potrl. Po tem tekmovanju se je z biljardom začel ukvarjati tudi profesionalno.

Svet biljarda brez njega verjetno ne bi bil enak. Izmislil si je kar nekaj trikov, postavil nekaj rekordov in poskrbel, da je igra postala še bolj priljubljena po vsem svetu.

Pisali pa smo tudi že o dveletni Avstralki, katere slikarske umetnine dosegajo ceno 1.000 evrov.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (7)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863