Bibaleze.si

'Sinu dovolim videoigre, da mi ni treba paziti nanj'

M. A.

Trači

0
05. 06. 2020 06.00

Britanska starleta Naomi Isted je razdvojila tamkajšnjo javnost, ko je brez sramu priznala, da štiriletnemu sinu dovoli šesturno igranje videoiger. Kot je priznala, se ji zdi to varnejše za otroka kot skakanje po hiši. To odločitev pa je kljub vsemu drago plačala.

Naomi Isted

Naomi Isted je v Angliji najbolj poznana kot stilistka slavnih, prav tako pa se je že preizkusila v vodenju TV-oddaj in pisanju otroških knjig. 40-letnica je mama dveh otrok, zdaj pa je brez sramu priznala, da 4-letnemu sinu Roccu dovoli, da tudi po šest ur vsak dan igra videoigrice. Še več, povedala je, da ne verjame, da mu to kakorkoli škodi, njej pa je to celo všeč, saj ves čas ve, kje malček je in tako ji ni treba paziti nanj. 'Če ne skače po hiši, se ne more poškodovati,' je njena filozofija.

Britanka je prepričana, da je njen 4-letni sin Rocco najbolj varen, če igra videoigrice, sama pa se lahko tačas posveti drugim stvarem.
Britanka je prepričana, da je njen 4-letni sin Rocco najbolj varen, če igra videoigrice, sama pa se lahko tačas posveti drugim stvarem.FOTO: Profimedia

Sama odločitev mamice dveh otrok je že sama po sebi sporna, saj pri vseh starših ni naletela na odobravanje, a Naomi je svojo odločitev že sama drago plačala, saj je, ko ni bila pozorna, malček prek konzole kupil tudi igre, ki so bile zaklenjene, in tako njen račun oklestil za skoraj 800 evrov. 'Ne vem, kako mu je to uspelo. Nastavljene sem imela vse starševske zaščite, pa mu je nekako tudi to uspelo odkleniti. Ko sem dobila račun, sem najprej pomislila, da je napaka, potem pa sem pogledala izpisek in videla, da so na računu same igrice in igrače. Preprosto res ne vem, kako mu je to uspelo,' je priznala britanskim medijem. Kljub temu pa ima mali Rocco še vedno dostop do spleta: tako je bilo že, ko je dopolnil 18 mesecev in se je najraje igral z maminim telefonom, zdaj pa se zabava z mobilno tablico. 

'Z nečim ga moram zaposliti, ko delam. Tako mi je najlažje, da je pri miru, če imam pomemben klic ali videokonferenco,' je dejala starleta, ki pri šestih urah uporabe interneta dnevno le potegne črto. Ko je zgodba zaokrožila po britanskih medijih, pa je Istedova celo objavila instastoryje (objave, ki na Instagramu izginejo po 24 urah, op. a.) in zapisala, da je preprosto treba najti talente svojih otrok in jih sprejeti. 

Poleg sina Rocca ima Naomi Isted še desetletno hčer Fleur.
Poleg sina Rocca ima Naomi Isted še desetletno hčer Fleur.FOTO: Profimedia
Naomi Isted
Naomi IstedFOTO: Profimedia
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863