Bibaleze.si

'Moj otrok je pogoltnil žvečilni gumi. Kaj pa zdaj?!'

N. K.

Malček

2
17. 05. 2018 08.12

Gotovo ste že tisočkrat slišali, da ni dobro pogoltniti žvečilnega gumija. Na to ste opozorili tudi svoje otroke: ko žvečijo, ne smejo skakati in teči. Kaj se pravzaprav zgodi, ko pogoltnemo žvečilni gumi?

Žvečilni gumi

 

Žvečilni gumi
Žvečilni gumiFOTO: Thinkstock

Zagotovo ste že neštetokrat pogoltnili žvečilni gumi in vas je bilo strah, kaj se bo zgodilo. Prav tako vas je strah, ko žvečijo vaši nadobudni otroci, saj so vam že vaše mame in babice govorile, da se žvečilni gumi zalepi za želodec ali črevo ter da je potrebno kar sedem let, da se prebavi.

Res je, da so v žvečilnem gumiju tudi snovi, ki niso razgradljive, ampak naš želodec dnevno sprejema določeno količino neprebavljive hrane, pa to ni nič neobičajnega in nevarnega za življenje. V trenutku, ko pogoltnete žvečilni gumi, nekatere snovi, ki niso prebavljive, ostanejo v telesu, dokler ne dobi želodec boja z njimi, nato se po določenem času izločijo iz organizma.

Vendar zgodba o škodljivem vplivu žvečilnih gumijev, ki jih pogoltnete, ni le mit. Če jih majhni otroci v določenem času pogoltnejo preveč, imajo lahko težave s kakanjem. To se zgodi v redkih primerih, če pa se, morate obiskati pomoč pri otrokovem izbranem pediatru.
 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863