
Doječe mame seveda ne rabijo jesti več, kot so prej, prav tako ne manj, lahko pa razmislijo, kaj vse si bodo pripravile in skuhale. Pomembno je, da se hranijo uravnoteženo. Ni priporočljivo začeti strogo dieto ali se držati kakšnega prehrambnega režima, ki zahteva od vas, da jeste čim manj. Doječe mamice se morajo redno prehranjevati in uživati vse potrebne hranljive snovi. Povečati morajo uživanje zdravih ogljikovih hidratov in beljakovin.
Lahko kakšno živilo zmanjša kakovost mleka?
Mnogi svetujejo, da doječa mamica ne sme jesti graha, paprike in sira, vendar nobeno od teh živil ne bo zmanjšalo kakovost mleka. Seveda obstajajo živila, ki jih novopečena mamica težko prenaša ali ki povzročajo napihnjenost ali trebušne krče pri dojenčku, ampak takšne reakcije so povsem individualne in različne za vsako mamo in njenega dojenčka. Doječa mamica bo sama ugotovila, katera živila ji ne ustrezajo in katera povzročajo težave dojenčku.
Česa doječa mamica ne sme?
V obdobju dojenja res ni priporočljivo piti alkoholnih pijač in velikih količin pijač, ki vsebujejo kofein. Če vseeno popijete kozarček vina ali uživate ob skodelici kave, strokovnjaki priporočajo, naj bo to tri ure pred dojenjem.
Ključno je, da se izogibate industrijsko pridelani hrani in tudi takšni, ki vsebuje ogromne količine sladkorja, umetnih barvil in konzervansov.
Čim več tekočine
Doječa mamica mora spiti čim več tekočine, najbolje je piti vodo, lahko pa uživa tudi več sadja, zelenjave, juh ali sveže stisnjenih sokov.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV