Delavnice za otroke
Dr. Staša Tome, muzejska svetovalka in vodja delavnic, je otrokom predstavila deset let starega ameriškega goža Čoneta, ki ljudem ni nevarna kača. Otroci so se ga lahko dotikali in božali, kar je nekoliko razblinilo strah pred kačami. Staša je otrokom tudi razložila, da z vsemi kačami ni tako. Predvsem previdni morajo biti pri tistih, ki jih srečajo v naravi. Kače se ljudi načeloma bojijo in ne napadejo same od sebe. Če pa jih slučajno pohodimo, se branijo tako, da pičijo. Med našimi najbolj strupenimi kačami je gad, katerega primerek je Staša otrokom pokazala razstavljenega v muzeju in jim razložila, kako ga najhitreje prepoznajo.

Zelo zanimive so bile tudi delavnice, na katerih otroci skozi igro in zabavo spoznavajo delo naravoslovca in skrivnosti narave, obenem pa razvijajo ustvarjalnost in domišljijo. Vsaka ustvarjalna delavnica je zaključena enota, svoje izdelke pa lahko otroci odnesejo domov. Tisti, ki obiščejo vseh pet delavnic, prejmejo priznanje in darilce.
Orjaški mamut
Otrokom zelo zanimiv je bil tudi orjaški mamut, prednik današnjih slonov. Živel je približno 20.000 let nazaj, muzejski primerek pa so našli v prejšnjem stoletju v Nevljah pri Kamniku, nekaj malega kosti pa še v Bobovku pri Kranju. V naplavinah Drave, Save in Krke pa so našli tudi precej mamutovih zob. So izjemo veliki in tehtajo več kot kilogram. Otroci so zobe lahko potežkali in potipali, tako da so dobili občutek, kako velika je bila ta prazgodovinska žival.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV