odmev

Tako so danes videti slavni osmerčki
Pred 16 leti je svet osupnil ob novici, da je Američanka Natalie "Nadya" Suleman, ki je bila že mati šestih otrok, rodila osmerčke. Zdravniki so bili presenečeni, saj so pričakovali, da bo rodila sedmerčke, a se je izkazalo, da se je v njenem trebuhu 'skrival' še en dojenček.

'Dotik začnemo pogrešati takrat, ko ga ni več'
Dotik je prva stvar, ki jo doživimo ob prihodu na ta svet. Prvi telesni stik in bližina matere obljubljata varnost in ljubezen ter se zapišeta globoko v nas. Tudi kasneje v življenju z dotikom iščemo sprejetost, tolažbo, potrditev, razumevanje in naklonjenost, zato je moč človeškega dotika tako zelo pomembna za vsakega izmed nas.

'Opravljanje potrebe po carskem rezu je lahko pravi pekel'
Pri carskem rezu porodničar prereže trebušno steno in steno maternico ter iz ženske izvleče otroka. Po carskem rezu mamica v porodnišnici ostane še nekaj dni, osebje pa ji v tem času nudi različne možnosti lajšanja bolečine.

Pismo sami sebi: 'Strah me je. Strah me je vsega okoli nas'
Ne spomnim se prav dobro, kdaj točno se je začelo in kdaj se je v meni prvič prebudil tovrsten strah. Zlohoten, temačen, strašljiv. Prej sem bila namreč neustrašna, glasna, smejala sem se tako močno, da je bilo slišati odmev mojega smeha daleč naokoli. Vsi so se nalezli te pozitivne energije. Zdaj pa postajam vse bolj tiha in zaprta vase; strah me je. Strah vsega okoli nas.

Mamica Sonja: "Če bi nas opazovali površno, ne bi opazili, da je sin naglušen"
"Naglušnost ni tako strašna, kot se mnogim zdi. Midva svojega fantka ne želiva opredeljevati kot drugačnega. Tako ali tako je vsak otrok drugačen, poseben, edinstven. Najin ima neizmerno količino energije, je glasen in izjemno srčen in to je tisto, kar ga definira," so besede Sonje, mamice skoraj petletnega Lenarta, ki se je rodil z okvaro sluha.

'Ti si dislektik. Vem, ker sem tudi sam!'
Znane osebe, kot so Albert Einstein, Pablo Picasso, Leonardo Da Vinci, Walt Disney, Agatha Christie in številne druge, so dokazale, da disleksija ni nekaj, kar bi preprečilo vaš uspeh ali sanje. Še vedno jih lahko uresničite, če je le želja dovolj velika. To dokazuje tudi Urša Lamut, avtorica otroških knjig, ki ima disleksijo!

Globalni pobudi Drobne zgodbe se pridružuje tudi Žiga X Gombač
Več kot 200 literatov se je pridružilo globalni literarni pobudi Drobne zgodbe, v sklopu katere s svojo zgodbo osvetljujejo svetovni dan otroka, ki bo 20. novembra, in nepravičnosti, zaradi katerih trpijo najrevnejši oziroma najbolj prikrajšani otroci. Med avtorji, ki so se odzvali na pobudo, je tudi slovenski mladinski pisatelj Žiga X Gombač.

Nasvet, ki ga je oče dal sinu
Preberite si, kakšen nasvet je dal neki oče svojemu sinu. Zagotovo si ga bo zapomnil za vse življenje.

Igre, ki spodbujajo govorni razvoj
Kdaj bi otrok moral začeti izgovarjati prve besede? Nikar si ne belite las s tem, kdaj to od njega pričakujejo drugi. Ponujamo vam nekaj iger, ob katerih se boste zabavali tako vi kot vaš otrok – in morda tudi spodbujali razvoj govora.

Ne vem, čigav je otrok!
Moja zgodba se je s svetlobno hitrostjo razvila v nočno moro, iz katere skorajda nisem našla izhoda. Pa začetek? Najbrž sega še v šolske klopi, ko sem fantu kuštravih las na zadnjo stran zvezka zapisala: Zate mi bije srce!

IZPOVED MATERE: Ne vem, čigav je otrok!
Moja zgodba se je s svetlobno hitrostjo razvila v nočno moro, iz katere skorajda nisem našla izhoda. Pa začetek? Najbrž sega še v šolske klopi, ko sem fantu kuštravih las na zadnjo stran zvezka zapisala: Zate mi bije srce!

Deček - netopir
Slepega britanskega dečka na otoku kličejo “deček-netopir.“ Da bi bil bolj samostojen, se je namreč naučil “videti“ kar z ušesi.