
Če se očka odloči dojenčka zvečer okopati, to že lahko povzroči kratek stik med staršema, ki se začneta prepirati o tem, kdo bo to storil bolje. Ameriška študija je preučevala 112 parov, večina od njih je bila poročena, ki so imeli štiriletnega otroka. Očetje in mame so izpolnjevali vprašalnike, kjer so označevali, kako pogosto se z otroki igrajo in kako pogosto sodelujejo pri negi in skrbi otroka. Nato so raziskovalci opazovali starše, ko so otroku pomagali risati risbo družine in graditi hišo iz kock. Raziskovalci so opazovali znake staršev, ki medsebojno sodelujeta in delita skrb za otroka, po drugi strani pa beležili tudi njuno medsebojno kritiziranje in tekmovalnost v tem, kdo bo boljši starš kot drugi. Leto pozneje so starši raziskavo ponovili s podobnimi aktivnostmi.
Rezultati, objavljeni v Journal of Developmental Psychology, so pokazali, da so očetje, ki so se leto poprej s svojim otrokom več igrali, v odnosu z mamo izkazali kot bolj sodelujoči starši, ki svoje obveznosti lažje usklajujejo, po drugi strani pa so bili pari, kjer je oče bolj demokratično sodeloval pri vsakodnevni negi otroka, manj usklajeni in so se bolj pogosto sporekli.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV