
Simptomi
Ne, niste edini, ki čutite nelagodje v zapestju. Mnoge nosečnice prav boli, pa ne vedo, kaj je to. Različni zdravniki so strnili svoje ugotovitve in opazovanja ter zapisali, da sta odrevenelost in mravljinčenje simptoma sindroma zapestnega prehoda, kar pomeni, da je prišlo do vnetja kit v notranjosti zapestnega prehoda. Nekatere tarnajo, da imajo poleg bolečine v zapestju še občutljiv vrat, podlaket in ramena.
Vzrok
Kot glavni vzrok za sindrom zapestnega prehoda navajajo ponavljajoče se gibe rok. Res pa je, da na ta sindrom lahko vplivajo še številni drugi dejavniki, kot so nosečnost, jemanje kontracepcijskih tablet, čezmerna telesna teža in sladkorna bolezen.
Priporočljivo
Bolečino lahko odpravite z ledenimi obkladki, vendar jih ne pustite na zapestju več kot 10 minut. Pri sindromu zapestnega prehoda pomagajo tudi babičini recepti – kreme, ki vsebujejo arniko. Učinkovito naj bi bilo tudi laneno olje, ki blaži vnetje. Jemljite eno žličko olja dnevno, uživate ga lahko tudi v solati ali zmešanega s sokom. Vnetje ublaži tudi kurkumin, zdravniki priporočajo dodatek, ki vsebuje 95 odstotkov te začimbe.
Vnetje kit je lahko tudi posledica premajhnega vnosa magnezija, zato uživajte živila, kot so stročnice, oreščki, listnata zelenjava in polnozrnati prehrambeni izdelki.
Preventiva
Če v delovnem času veliko tipkate, bodite pozorni na to, kako sedite za mizo, koliko imate oddaljeno tipkovnico in kakšen položaj rok imate. Da se izognete bolečinam, je najbolje, da imate roke med tipkanjem skrčene pod pravim kotom, zapestja vzporedno z mizo, sedeti pa morate vzravnano. Tipkajte nežno in ne z vso silo.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV