Po prepričanju Elvire Šušmelj, glavne direktorice direktorata za srednje in višje šolstvo ter izobraževanje odraslih na ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport, projekt deluje motivacijsko na celotno srednješolsko populacijo. Zlasti na tiste, ki se sprašujejo, zakaj sploh sodelovati v dodatnih aktivnostih. "S takšno akcijo srednješolci sami pokažete, kako široka je paleta aktivnosti, v katere se vključujete in ste jih sposobni tudi uspešno izvesti," je dodala na današnji razglasitvi v Študentskem kampusu.
Dijakinja tretjega letnika na gimnaziji Franca Miklošiča Ljutomer Meta Štuhec je v preteklem šolskem letu osvojila tri priznanja iz debate, tri priznanja na plesnem področju in pet priznanj na področju jezikov. Med drugim je sodelovala na likovni razstavi z naslovom Sožitja različnosti, pri šolski gledališki skupini, pri soustvarjanju novic na šolski spletni strani, pri novinarskem klubu in pri oblikovanju proslave ob kulturnem prazniku v tamkajšnjem kulturnem domu.
Dijak četrtega letnika na 1. gimnaziji v Celju David Opalič je sodeloval v šolskem matematičnem krožku ter šahovskem klubu v Šmarju pri Jelšah. Osvojil je vsa priznanja na področju matematike, astronomije, šaha, in logike. Dobil je dve priznanji Mestne občine Celje za izjemen uspeh na mednarodnih tekmovanjih.
Oba nagrajenca sta za priznanje Dijaški organizaciji Slovenije, kot sta povedala za STA, izjemno hvaležna. Naj dijak meni, da je priznanje pokazatelj, da je na pravi poti, naj dijakinja pa je vesela zlasti tega, da je bila prepoznana njena dejavnost na umetniškem in družboslovnem področju, ker umetniki v družbi in med naravoslovci "pogosto ostajajo zadaj".
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV