
Preberite si, kaj vse počne dojenček v vašem trebuhu, kaj se uči, da bo pripravljen na zunanji svet.
Krepi mišice
Dojenček v trebuhu vadi in krepi mišice, spreminja položaje, da bo lahko po rojstvu premikal roke in noge. Na ultrazvočnem pregledu lahko vidite, da dojenček pol ure počiva, potem se pol ure giba.
Vadi mimiko
Dojenček v trebuhu vadi različne izraze na obrazu. Ne gre samo za nasmeh, temveč znak, da možgani skozi živčni sistem pošljejo signale in to pomaga dojenčku, da se razvija.
Goltanje
Med drugim trimesečjem nosečnosti se dojenček začne učiti, kako naj pogoltne. To počne zato, da se nauči piti in goltati mamino mleko, ko pride na svet. Drugi nauk je ta, da se na ta način spodbudi proces, ki pomaga vzdrževanju določene količine plodovnice. Takrat prav tako razvija čut okusa in lahko okusi vse, kar mama poje.
Dihanje
Brez dihanja dojenček ne more preživeti, zato je normalno, da plod vadi dihanje. To začne početi okrog 20. tedna nosečnosti. Plod nima potrebe po dihanju v maternici, ampak tako trenira mišice in pljuča, da bo pripravljen.
Sesanje
Eden izmed načinov, kako se dojenček uči sesati, je ta, da daje prst v usta.
Lovljenje
Prav tako se hkrati uči loviti stvari, včasih ujame popkovnico. Ker pa mu le-ta predstavlja izvor hrane, zraka, krvi, dotok včasih prekine, zato mu moč oslabi in jo izpusti, potem pa znova lovi.
Reagiranje na zvok
V 24. tednu nosečnosti plod odlično funkcionira, sliši glasove tako, kot mi slišimo zvok, ko držimo glavo pod vodo.
Mamice, ki so dojenčkom v trebuhu pele določeno pesem, so kasneje lažje zaspali ob tej pesmi.
Reagiranje na svetlobo
Od petega meseca nosečnosti plod premika oči, po sedmem mesecu nosečnosti pa reagira na svetlobne dražljaje.

Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV