Mnoge žrtve o tem nikoli ne spregovorijo, a tokrat sta za Svet na Kanalu A z novinarko Saro Volčič pogumno spregovorili o svoji izkušnji dve, danes že odrasli ženski. "Teža, ki pade na ramena poslušalca, je prej bolečina ob spoznanju, da se tako grozne in grozljive in nezaslišano napačne stvari dogajajo tudi pri nas," ob tem pove Sara, več pa v video prispevku.
Veliko je razlogov, zakaj je žrtvam spolne zlorabe o tem težko govoriti. Žrtve se večkrat bojijo storilca in njegove povračilne jeze, medtem ko se ta strah lahko še okrepi, kadar gre za družinskega člana, saj jih je strah tudi odzivov drugih družinskih članov.
Prav tako so pogosto prisotni močni občutki krivde in sramu, sočasno pa družbena stigmatizacija lahko vse te občutke še poslabša. Pri tem pa moramo vedeti, da otroci pogosto ne vedo, na koga se morajo obrniti po pomoč, a če jo poiščejo, je ključno, da se njihova zgodba ne minimizira ali zanika, ampak da se takoj ustrezno ukrepa.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV