pocutje

Recept za ingverjev čaj, ki pomaga odpraviti nosečniško slabost
Ingver že vrsto let velja kot zdravilna rastlina, ki se jo uporablja v alternativni medicini. Ima zelo močan protivnetni učinek in zelo veliko antioksidantov, posledično pomaga pri izboljšanju presnove in odpravljanju slabosti. Tudi v nosečnosti.

Kaj jesti za hitrejše okrevanje po porodu?
Po porodu je skoraj vsaka mamica deležna dobronamernih nasvetov okolice. Med drugim prejema tudi nešteto nasvetov o hrani in živilih, po katerih naj ne bi posegala in katera živila bi morala uživati. Kurja juhica, pesin sok, zdravo in sveže ... Kaj je zares priporočljivo?

Za kuhanje z otroki uporabljajte slovenske mlečne dobrote
Preverite, zakaj Ana Žontar Kristanc pri kuhanju s svojima sinovoma uporablja slovenske mlečne izdelke z znakom "izbrana kakovost – Slovenija".

Kako poskrbeti za otrokovo počutje med poletno vročino?
Miren počitek in brezskrbna igra sta tudi v vročih dneh za otroka izjemnega pomena.

Zakaj je tako pomembno redno objemati otroka?
Človeška bližina, crkljanje in pestovanje so nujni za normalen razvoj otroka. Preverite, zakaj.

Tesnoba, strah, nemoč, misli o samomoru in poporodna depresija
Čeprav se o poporodni depresiji in ostalih motnjah čustvovanja v zadnjih letih precej več govori kot nekoč, se v povezavi s tem še vedno srečujemo z napačnimi prepričanji, ki pa zamegljujejo razumevanje tovrstnih duševnih motenj. Stigme in napačne predstave lahko privedejo do tega, da se matere izogibajo iskanju pomoči in predolgo čakajo, da bo boljše. Preverite nekaj najpogostejših mitov, na katere kljub višji ozaveščenosti, še vedno naletimo.

"Odkar sem rodila, me mož kliče 'gospa pujsa'"
Nosečnost s seboj privede mnoge spremembe. Med drugim hormonska nihanja, slabosti, pomanjkanje vitaminov ali mineralov, slabo počutje in tudi prekomerno telesno težo. S to se marsikatera ženska spopada še dolgo po porodu, saj izguba odvečnih kilogramov ni vedno enostavna.

Zapis, ki bi ga morali prebrati vsi najstniki, ki so v stiski
Izjemno krivično je, da danes na najstnike obešamo samo jezo. Veliko je jeze, vendar se pod to jezo skriva ogromno žalosti. Namreč, najstnikovi možgani imajo dva centra, ki nam lahko v nekaj minutah pokažejo 101 čustvo. Lahko je besen, trenutek zatem pa se bo jokal. Ko začnemo jezo lupiti kot čebulo, plast za plastjo, pa lahko opazimo koliko občutij nosijo v sebi. Gre za izjemno ranljivo obdobje, ko si lahko v enem trenutku na vrhu sveta, v drugem pa povsem na dnu. Zato tudi spodnji zapis, ki bo morda razbistril misli najstnika v stiski.

Otrok potrebuje varen prostor, kjer se ima dobro
Otroci lahko poiščejo družbo in varen prostor ob različnih dejavnostih. To so lahko knjige, ples, slikanje, gledališče, šport ali (zgolj) neformalno druženje. Na nas starših in drugih odraslih je, da jih podpiramo in usmerjamo ter da jim hkrati dopustimo in jih učimo, naj se sprejmejo takšne, kot so. Samo tako bodo zmogli zgraditi pozitivno samopodobo, znali uživati sami s seboj. Samo tako se bodo imeli radi, bodo kakovostno in lepo živeli. Samo tako se bomo "vsi skupaj imeli dobro" in bo "življenje imelo pozitiven ritem".

Slavni oče treh hčera iskreno o anksioznosti
Eden izmed najbolj priljubljenih slavnih hollywoodskih igralcev je zagotovo Ryan Reynolds, ki ga poznamo kot igralca različnih filmskih žanrov, od znanstvene fantastike in romantične komedije do misterioznih trilerjev. Med vsemi temi vlogami pa Ryanu pripada tudi vloga soproga in očeta treh hčera. Za medije je tokrat iskreno spregovoril, kako se spopada z vsemi svojimi vlogami.

Zapis, ki odmeva: Ne pritožuj se ...'
Primerjanje z drugimi je nekaj naravnega. In kadar se primerjamo z drugimi s ciljem, da izboljšamo kakovost svojega življenja, je to za nas koristno. Kadar pa se primerjamo z drugimi in to na nas ne deluje pozitivno, to pomeni, da se moramo naučiti pravilno oceniti svoje življenje in izhajati iz tiste točke spoznanja. O tem govori zapis Jovane Kešanski, ki si ga lahko preberete v spodnjih vrsticah.

Zakaj je pomembna tudi psihična priprava na nosečnost?
Nasveti za pripravo na zanositev se največkrat osredotočajo na telesne vidike – uravnoteženo prehrano, jemanje ustreznih dopolnil ter pravšnjo količino gibanja. Kaj pa psihična priprava na nosečnost? Pogosto se ta vidik nehote spregleda, je pa v obdobju priprave na zanositev ali že nosečnosti ravno tako pomemben, saj omogoča zmanjšanje možnih zapletov, ki so posledica neizraženih čustvenih potreb, skrbi, stresa … Preverite 5 korakov, ki so ključni pri psihični pripravi na zanositev.

V času nosečnosti je to ključnega pomena
Predvsem v obdobju nosečnosti se je treba prehranjevati pravilno in razumno, tako da vaš organizem organizmu dojenčka prinaša vse potrebne sestavine. Za vas smo zato pripravili nekaj zdravih napotkov pravilne in primerne prehrane v nosečnosti.

Kako prepoznamo anemijo pri otrocih?
Anemija je v otroštvu ena večjih zdravstvenih težav med otroci in je v neposredni povezavi s povišanim tveganjem za otroško umrljivostjo. Seveda pa ima kar nekaj različnih učinkov na zdravje otroka.

Naj kaj paziti pri izbiri pohištva za otroško sobo?
Starši bi za svojega otroka naredili vse. Njegovo dobro počutje je naša osrednja skrb, zato mu skušamo nuditi vse, kar potrebuje za zdrav razvoj in kvalitetno življenje. Prav zato je veliko pozornosti potrebno nameniti ureditvi prostora, v katerem naš malček preživi največ časa – otroški sobici. A kako izbrati tako, ki mu bo resnično nudila kar največ udobja in v kateri bo rad bival?

To morate vedeti! Izdelki naravnega izvora so ...
Med nosečnostjo koža nosi izjemno breme, hitro raztezanje rado povzroči strije. Korenčkovo in šentjanževo olje poskrbita za specifične potrebe kože v času nosečnosti in po porodu.